Yageo 9T08052A4703CBHFT
9T08052A4703CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4703CBHFT
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4703CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4703CBHFT
QUANTITY
9T08052A4703CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4703CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4703CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4703CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4703CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4703CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4703CBHFT
CONN RP-TNC JACK 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
IC ACCELER 250G SGL-AXIS 8CLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB BLUE ALT ACT datasheet.pdf
RES 58.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 8 PIN RIGHT ANG datasheet.pdf
3/4" X 3" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf