Yageo 9T08052A4703CBHFT
9T08052A4703CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4703CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4703CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4703CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A4703CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4703CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4703CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4703CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4703CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4703CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4703CBHFT
CAP TANT 10UF 16V 20% 2413 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMD datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
HAR MIK 36P MA BELLOW DE CABLE A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CABLE (I)IPEX-(I)IPEX PLUG 10CM datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf