Yageo 9T08052A4750BBHFT
9T08052A4750BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4750BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4750BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4750BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A4750BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4750BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4750BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4750BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4750BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4750BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4750BBHFT
IC VOICE REC/PLAY 16S 28-SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD VOUT 10MSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 690MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE PIN datasheet.pdf