Yageo 9T08052A47R0CAHFT
9T08052A47R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A47R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A47R0CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A47R0CAHFT
QUANTITY
9T08052A47R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A47R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A47R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A47R0CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A47R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A47R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A47R0CAHFT
TERM BLOCK W/O DISC BG datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 10000PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 1.2MHZ 8SO datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 1.7A SOT363 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
2.0 W/B SMT ST EMBOSSED TP datasheet.pdf