Yageo 9T08052A47R5CAHFT
9T08052A47R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A47R5CAHFT
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A47R5CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A47R5CAHFT
QUANTITY
9T08052A47R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A47R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A47R5CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A47R5CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A47R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A47R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A47R5CAHFT
Crystal 96.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED CCT 5000K PLCC SMD datasheet.pdf
40 MODII HDR SRST SFMNT B/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf