Yageo 9T08052A4870BAHFT
9T08052A4870BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4870BAHFT
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4870BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4870BAHFT
QUANTITY
9T08052A4870BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4870BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4870BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4870BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4870BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4870BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4870BAHFT
SWITCH SNAP SPDT 10A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 16POS PANL SLDTAIL datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RCPT HSG SGL V0 NAT TPA 07 CKT datasheet.pdf
15UF 450V 16X38 85C AXI datasheet.pdf