Yageo 9T08052A4871DAHFT
9T08052A4871DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4871DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4871DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4871DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A4871DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4871DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4871DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4871DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4871DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4871DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4871DAHFT
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR RECESSED WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS 2.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf