Yageo 9T08052A4990DBHFT
9T08052A4990DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4990DBHFT
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4990DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4990DBHFT
QUANTITY
9T08052A4990DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4990DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4990DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4990DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4990DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4990DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4990DBHFT
RES SMD 0.1 OHM 5% 3W 1225 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 14SO datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
GRACE INERTIA CONNECTOR 3.5 2P datasheet.pdf
HDAC64 DR FEMALE 10 CKT GRAY datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 47K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
TCAS RECPT datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V Octal Voltage Output 8-/10-/12-Bit DACs in 16-Lead TSSOP IC datasheet.pdf