Yageo 9T08052A5101BBHFT
9T08052A5101BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5101BBHFT
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5101BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5101BBHFT
QUANTITY
9T08052A5101BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5101BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5101BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5101BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5101BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5101BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5101BBHFT
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
THERMISTORS 10000 OHM +/-0.2C datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
LED PRISM 2MM SQ HI INT GRN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 8POS DL GRAY datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 5% 60V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 42"X18" datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf