Yageo 9T08052A5113DBHFT
9T08052A5113DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5113DBHFT
Brief Description
RES SMD 511K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5113DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5113DBHFT
QUANTITY
9T08052A5113DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5113DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5113DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5113DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5113DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5113DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5113DBHFT
IC 16BIT 2.5MW VOUT D/A 32-TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 10-UMAX datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF RED .201 datasheet.pdf
RES SMD 9.53M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf