Yageo 9T08052A51R1CAHFT
9T08052A51R1CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A51R1CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A51R1CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A51R1CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A51R1CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A51R1CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A51R1CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A51R1CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A51R1CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A51R1CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A51R1CAHFT
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 270 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC SMA datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 15V 0.5A 3DFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT SOLDR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
1000VDC 10X38 FUSE HOLDER, 4-POL datasheet.pdf