Yageo 9T08052A5232BBHFT
9T08052A5232BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5232BBHFT
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5232BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5232BBHFT
QUANTITY
9T08052A5232BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5232BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5232BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5232BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5232BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5232BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5232BBHFT
RES SMD 9.31KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 3.5K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 600 OHM 3216 datasheet.pdf
CONN HEADER BREAKAWAY 12POS .100 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf