Yageo 9T08052A5233DBHFT
9T08052A5233DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5233DBHFT
Brief Description
RES SMD 523K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5233DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5233DBHFT
QUANTITY
9T08052A5233DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5233DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5233DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5233DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5233DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5233DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5233DBHFT
IC OFFLINE SWIT UVLO HV D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 4.7K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 1.04A 70 MOHM SMD datasheet.pdf