Yageo 9T08052A5360BAHFT
9T08052A5360BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5360BAHFT
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5360BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A5360BAHFT
QUANTITY
9T08052A5360BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5360BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5360BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5360BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5360BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5360BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5360BAHFT
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 36POS .156 datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 3POS BLU 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.1A 8-SOIC datasheet.pdf
LONG DISTANCE PROX SENSOR datasheet.pdf
IC REG LDO 2.82V 0.3A 8VSSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 44POS DUAL PCB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 25A ATPAK datasheet.pdf