Yageo 9T08052A5361BAHFT
9T08052A5361BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5361BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5361BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A5361BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A5361BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5361BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5361BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5361BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5361BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5361BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5361BAHFT
CHOKE ARRAY COM MODE 200 OHM SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 410VC R6 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 10-32 S STEEL 3/8" datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 120 OHM 4SIP datasheet.pdf