Yageo 9T08052A5490FBHFT
9T08052A5490FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5490FBHFT
Brief Description
RES SMD 549 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5490FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5490FBHFT
QUANTITY
9T08052A5490FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5490FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5490FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5490FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5490FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5490FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5490FBHFT
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
BLADE SET ASSORTED W/POUCH 12PC datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf