Yageo 9T08052A5492DAHFT
9T08052A5492DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5492DAHFT
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5492DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A5492DAHFT
QUANTITY
9T08052A5492DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5492DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5492DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5492DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5492DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5492DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5492DAHFT
CAP TANT 100UF 4V 20% 1611 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP POLYMER 18UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 3POS datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 6" 8S FIN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 22SKT SLD CUP datasheet.pdf
39+39 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 21POS ORG datasheet.pdf