Yageo 9T08052A5493CBHFT
9T08052A5493CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5493CBHFT
Brief Description
RES SMD 549K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5493CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5493CBHFT
QUANTITY
9T08052A5493CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5493CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5493CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5493CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5493CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5493CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5493CBHFT
CONN HEADER 9POS VERT .163 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CNTRLR/LDO PWR SPLY 28-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-5V 200W datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 5W SMBJ datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 5' GR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM YLGRN WHT DIFF datasheet.pdf