Yageo 9T08052A5621BAHFT
9T08052A5621BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5621BAHFT
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5621BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A5621BAHFT
QUANTITY
9T08052A5621BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5621BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5621BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5621BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5621BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5621BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5621BAHFT
PROBE RETR TIP DMM RT ANG PLUG datasheet.pdf
LABEL INK JET PLYLFN .75 X 1.5" datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
I/O PANEL 1RU 8F 8 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23 datasheet.pdf