Yageo 9T08052A5623BAHFT
9T08052A5623BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5623BAHFT
Brief Description
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5623BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A5623BAHFT
QUANTITY
9T08052A5623BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5623BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5623BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5623BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5623BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5623BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5623BAHFT
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.2A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
26500 55C 55#20 P BY PLUG WC datasheet.pdf
CMOS 1.8 V to 5.5 V, 2.5 ohm SPDT Switch/2:1 Mux In Tiny SC70 Package IC datasheet.pdf