Yageo 9T08052A5763BBHFT
9T08052A5763BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5763BBHFT
Brief Description
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5763BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5763BBHFT
QUANTITY
9T08052A5763BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5763BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5763BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5763BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5763BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5763BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5763BBHFT
RES SMD 25.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECPT 100POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
IC COMP TTL/CMOS 1CHAN SC70-6 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 759 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf