Yageo 9T08052A5900CAHFT
9T08052A5900CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5900CAHFT
Brief Description
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5900CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A5900CAHFT
QUANTITY
9T08052A5900CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5900CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5900CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5900CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5900CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5900CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5900CAHFT
GDT 350V 20KA datasheet.pdf
RES 5.62M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
UNTERPCEMPEL MINI-KOAX datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 54POS datasheet.pdf
BACC 8C 8#16 PIN PLUG SS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf
BLACKFIN CORE PROCESSOR 533MHZ datasheet.pdf