Yageo 9T08052A6040DAHFT
9T08052A6040DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6040DAHFT
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6040DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6040DAHFT
QUANTITY
9T08052A6040DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6040DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6040DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6040DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6040DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6040DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6040DAHFT
IC 22-BIT DELTA-SIGMA A/D 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 19.2V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 411MA 1.1 OHM datasheet.pdf