Yageo 9T08052A6190CAHFT
9T08052A6190CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6190CAHFT
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6190CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6190CAHFT
QUANTITY
9T08052A6190CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6190CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6190CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6190CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6190CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6190CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6190CAHFT
CONN HEADER VERT 10POS .156 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 3.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.43"L X 3.94"W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 9.1VWM 15.7VC DO214AC datasheet.pdf
AOC QSFP-QSFP FDR 4CH OM2+ 2M datasheet.pdf
1000 VDC 3.5 AMP MIDGET FUSE datasheet.pdf