Yageo 9T08052A6201DAHFT
9T08052A6201DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6201DAHFT
Brief Description
RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6201DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6201DAHFT
QUANTITY
9T08052A6201DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6201DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6201DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6201DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6201DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6201DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6201DAHFT
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 820PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
DSUB MIXED MA SOLDER CRIMP COAX datasheet.pdf
RES 82K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 400MA 760 MOHM datasheet.pdf
SR BTS PCSSRA 16 ASY C datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf