Yageo 9T08052A6340CAHFT
9T08052A6340CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6340CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6340CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6340CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A6340CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6340CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6340CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6340CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6340CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6340CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6340CAHFT
IC OPAMP GP 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% 1410 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 348 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 33MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T PCB NONSHORT datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A datasheet.pdf