Yageo 9T08052A6340CAHFT
9T08052A6340CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6340CAHFT
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6340CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6340CAHFT
QUANTITY
9T08052A6340CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6340CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6340CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6340CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6340CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6340CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6340CAHFT
FIXED IND 2.7MH 65MA 33 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOARD CONV PCB EMULATOR 80-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf