Yageo 9T08052A63R4BBHFT
9T08052A63R4BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A63R4BBHFT
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A63R4BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A63R4BBHFT
QUANTITY
9T08052A63R4BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A63R4BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A63R4BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A63R4BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A63R4BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A63R4BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A63R4BBHFT
CONN HEADER 18POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 4SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 48V datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.201K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
PLATO SLDER TIP SCRDRVR 5.6 MM datasheet.pdf