Yageo 9T08052A63R4CBHFT
9T08052A63R4CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A63R4CBHFT
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A63R4CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A63R4CBHFT
QUANTITY
9T08052A63R4CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A63R4CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A63R4CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A63R4CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A63R4CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A63R4CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A63R4CBHFT
IC MONITOR RESET 2.18V SOT23 datasheet.pdf
IC PCI-PCI BRIDGE 32-BIT 209-BGA datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.82V 0.6A 6DSBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 18.8VC SMA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
EMULATION PROBE PC7501 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
GUIDE RAIL 160MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf