Yageo 9T08052A6490FBHFT
9T08052A6490FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6490FBHFT
Brief Description
RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6490FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6490FBHFT
QUANTITY
9T08052A6490FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6490FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6490FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6490FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6490FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6490FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6490FBHFT
IC AMP RF N-CHANNEL SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.4A 130 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SOLDER 66 .015 28AWG 1LB datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4P3T datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 25KV R85 datasheet.pdf
LED COB 4000K NEU WHT 95CRI SMD datasheet.pdf
TV 6C 6#12 SKT PLUG datasheet.pdf
680UF 10V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf