Yageo 9T08052A6491FBHFT
9T08052A6491FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6491FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6491FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6491FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A6491FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6491FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6491FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6491FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6491FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6491FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6491FBHFT
RES ARRAY 2 RES 27K OHM 0606 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
KEA POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15VIN 9VOUT 2W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 120PO datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf