Yageo 9T08052A6493DBHFT
9T08052A6493DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6493DBHFT
Brief Description
RES SMD 649K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6493DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6493DBHFT
QUANTITY
9T08052A6493DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6493DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6493DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6493DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6493DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6493DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6493DBHFT
CONN PLUG HOUSING 24POS 2.5MM datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF13G/AF13/AFF13G datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 2PLCC SMD datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 4GB SLC datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.025 GRAY 300' datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf