Yageo 9T08052A6801DAHFT
9T08052A6801DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6801DAHFT
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6801DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6801DAHFT
QUANTITY
9T08052A6801DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6801DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6801DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6801DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6801DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6801DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6801DAHFT
HANDLE CHROME MOUNTING CNTR 5.3" datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 2GHZ 16MLF datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.9 OHM 5% 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 12 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND MULTI 100' datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 2PORT IVORY datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf