Yageo 9T08052A7153CBHFT
9T08052A7153CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7153CBHFT
Brief Description
RES SMD 715K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7153CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A7153CBHFT
QUANTITY
9T08052A7153CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7153CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7153CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7153CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7153CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7153CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7153CBHFT
TERM RING INSUL 6AWG #3/8 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 5A 125V QC PNL MT datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 50ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT RED 0.52" CA datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 50MA 8.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
26500 11C 10#16 1#2 S RECP AN datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOT323 datasheet.pdf