Yageo 9T08052A73R2DAHFT
9T08052A73R2DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A73R2DAHFT
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A73R2DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A73R2DAHFT
QUANTITY
9T08052A73R2DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A73R2DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A73R2DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A73R2DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A73R2DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A73R2DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A73R2DAHFT
RES TEMP SENS 56 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 46POS STR datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 150VC SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CARD GUIDE W/CARD RETAINER PK 12 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf