Yageo 9T08052A7500BBHFT
9T08052A7500BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7500BBHFT
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7500BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A7500BBHFT
QUANTITY
9T08052A7500BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7500BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7500BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7500BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7500BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7500BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7500BBHFT
RES 220 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADA4939-1YCP datasheet.pdf
RES 920K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
INVENTOR KIT FOR MICROVIEW datasheet.pdf
ANALOG/DIGITAL DESIGN WRKSTATION datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf