Yageo 9T08052A7502BBHFT
9T08052A7502BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7502BBHFT
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7502BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A7502BBHFT
QUANTITY
9T08052A7502BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7502BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7502BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7502BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7502BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7502BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7502BBHFT
FLEX CABLE - AFG13A/AF13/AFG13A datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 0.082 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf