Yageo 9T08052A75R0BAHFT
9T08052A75R0BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A75R0BAHFT
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A75R0BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A75R0BAHFT
QUANTITY
9T08052A75R0BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A75R0BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A75R0BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A75R0BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A75R0BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A75R0BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A75R0BAHFT
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5 datasheet.pdf
BATTERY CHG 120VAC 6VDC @ 400MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM MALE 16AWG 30AU CRIMP datasheet.pdf
F6 TOOL 1/4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CT MT REC 10P BLACK datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf