Yageo 9T08052A7690CAHFT
9T08052A7690CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7690CAHFT
Brief Description
RES SMD 769 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7690CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A7690CAHFT
QUANTITY
9T08052A7690CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7690CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7690CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)769
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7690CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7690CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7690CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7690CAHFT
IC TXRX RS-232 4:5 5V LP 28SOIC datasheet.pdf
IC DETECT VOLT PR LOBATT SOT23-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 2.9UH 33A 1 MOHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 520MA 2.25 OHM datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf