Yageo 9T08052A76R9FBHFT
9T08052A76R9FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A76R9FBHFT
Brief Description
RES SMD 76.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A76R9FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A76R9FBHFT
QUANTITY
9T08052A76R9FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A76R9FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A76R9FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A76R9FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A76R9FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A76R9FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A76R9FBHFT
RES SMD 158K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX9928 datasheet.pdf
2.13MM POWER CONNECTOR 4202103C datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf