Yageo 9T08052A7871DAHFT
9T08052A7871DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7871DAHFT
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7871DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A7871DAHFT
QUANTITY
9T08052A7871DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7871DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7871DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7871DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7871DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7871DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7871DAHFT
IC MCU 8BIT 7KB OTP 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.6A 53 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST 15A QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC PWM CTLR PFC/QUASI-RES 16SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 7A 25 MOHM TH datasheet.pdf