Yageo 9T08052A78R7DBHFT
9T08052A78R7DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A78R7DBHFT
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A78R7DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A78R7DBHFT
QUANTITY
9T08052A78R7DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A78R7DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A78R7DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A78R7DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A78R7DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A78R7DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A78R7DBHFT
FIXED IND 1.5UH 2.8A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CABLE TIE 2PIECE 5.3" datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUS/BUFF DVR 3-ST DFN1010-6 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PIN 215 DIA 20-16 016 BR datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1W 0612 datasheet.pdf