Yageo 9T08052A8063BAHFT
9T08052A8063BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8063BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8063BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A8063BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A8063BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8063BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8063BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8063BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8063BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8063BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8063BAHFT
RES 6K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PLD 10MC 25NS 24CDIP datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 2A MPT3 datasheet.pdf
CONN FFC FPC 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 5 Position Panel Mount, Snap-In; Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf