Yageo 9T08052A8201DBHFT
9T08052A8201DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8201DBHFT
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8201DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8201DBHFT
QUANTITY
9T08052A8201DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8201DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8201DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)