Yageo 9T08052A82R5DAHFT
9T08052A82R5DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A82R5DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82.5 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A82R5DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A82R5DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A82R5DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A82R5DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A82R5DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A82R5DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A82R5DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A82R5DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A82R5DAHFT
IC REG LDO 3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR 36TQFN datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL STAKING FOR TERMINALS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
LED WARM-WHITE COB 80 CRI datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
CAP FILM 6.2NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf