Yageo 9T08052A8452FBHFT
9T08052A8452FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8452FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8452FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8452FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A8452FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8452FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8452FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8452FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8452FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8452FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8452FBHFT
EVALUATION MODULE FOR ADS7829 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 0.6V SOT23-3 datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 1POS 5MM datasheet.pdf
RES 698 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT DUMMY SHELL SZ 28 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf