Yageo 9T08052A8453DAHFT
9T08052A8453DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8453DAHFT
Brief Description
RES SMD 845K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8453DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A8453DAHFT
QUANTITY
9T08052A8453DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8453DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8453DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8453DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8453DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8453DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8453DAHFT
CONN SOCKET RCPT .037-.040 30AU datasheet.pdf
HDR STR DR 100 GDP PF datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 27POS datasheet.pdf
THERMAL PAD 5X5X2MM datasheet.pdf
CBL ASSY NMALE-RSMA MALE 38" datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
LINE FILTER datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
NEOPRENE MOLDED PARTS datasheet.pdf
220UF 200V 22X30MM 85C 12000H datasheet.pdf