Yageo 9T08052A8661BBHFT
9T08052A8661BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8661BBHFT
Brief Description
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8661BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8661BBHFT
QUANTITY
9T08052A8661BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8661BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8661BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8661BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8661BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8661BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8661BBHFT
CONN SPRING CONT 64 POS .236 SMD datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
RES 825K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 432 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf