Yageo 9T08052A8661DAHFT
9T08052A8661DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8661DAHFT
Brief Description
RES SMD 8.66K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8661DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A8661DAHFT
QUANTITY
9T08052A8661DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8661DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8661DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8661DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8661DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8661DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8661DAHFT
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1A 8TDFN datasheet.pdf
DIODE GPP 8A 100V GPP INLINE GBU datasheet.pdf
CABLE TERMINATION datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWAB SNGL HEAD FOAM 2" 50/PKG datasheet.pdf