Yageo 9T08052A8663BBHFT
9T08052A8663BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8663BBHFT
Brief Description
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8663BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8663BBHFT
QUANTITY
9T08052A8663BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8663BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8663BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8663BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8663BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8663BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8663BBHFT
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10-10SL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 48QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 69 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf